Gadżet ekskluzywny – herbata z Cejlonu

Gadżet ekskluzywny – herbata z Cejlonu

Otrzymaliśmy zlecenia na zrobienie gadżetu/podarunku nawiązującego.Gadżet miał nawiązywać do Sri Lanki i Cejlonu jak również Malediwów i Wysp Zielonego Przylądka. Wiodącym motywem stała się herbata i Cejlon.

Produkcję zaczęliśmy od wstępnych koncepcji i poszukiwania inspiracji. Spodobał nam się klimat połączenia surowego drewna, juty z dodatkiem laku:).

Herbatę najwyższej jakości, ściągniętą ze Sri Lanki opakowaliśmy hermetycznie w folię zadrukowaną materiałami imitującymi gazetę z Sri Lanki opisującą herbatę, ją umieściliśmy w szkatułce wykonanej s surowego drewna i wygrawerowanej.

Grawer został wykonany na półokręgłym wieku, co przyprawiło o ból głowy naszego grawernika, ponieważ nierówno układające się drewno nie współpracuje dobrze z laserem wymagającym stabilnego chwytu. Grafika na grawer została przez nas stworzona na podstawie rzeźb znajdujących się w świątyniach na Sri Lance. Motyw ten wzbogaciły grafiki wektorowe żółwi z Wysp Zielonego Przylądka i ptaków z Malediwów.

Szkatułka została wyłożona wiórami wolinowymi z winnicy. Dzięki temu zabiegowi, osoba otrzymująca taki prezent miała wrażenie, że pomimo surowego opakowania, w środku znajduje się coś wyjątkowego i cennego.

Herbata została dalej  opakowana w surowy worek szyty z juty, zawiązana sznurkiem jutowym i opatrzona wydrukowaną i ekskluzywnie uszlachetnioną, czarną, matową etykietą.

Została nam jeszcze wisienka na torcie…

Zamknięcie opakowania to gruby, surowy sznurek, na którym umieściliśmy stempel z laki z logiem klienta. Taki trudny do wykonania na pionowej powierzchni sposób zamknięcia – nawiązujący do ważnej, oficjalnej korespondencji -podniósł wrażenie wyjątkowości tego prezentu.

Jak podoba Wam się efekt końcowy?

21 Sty 2015 no comments

Sorry, the comment form is closed at this time.